Sprzedajesz? PRZECZYTAJ!!!

Dlaczego za pośrednictwem biura?

Sprzedaż domu za kilkaset tysięcy, czy choćby mieszkania lub działki budowlanej to poważne przedsięwzięcie organizacyjne i marketingowe.

Nawet sprawy z pozoru proste i czyste mogą nieść za sobą szereg niebezpieczeństw, o których człowiek nieznający tematów związanych z obrotem nieruchomościami, oraz aktualnych przepisów kredytowych, nie ma pojęcia.

Agent nieruchomości to taki sam zawód jak każdy inny. Do początku lat 90-tych nie mieliśmy tradycji tego zawodu w Polsce, ale wraz z uwolnieniem się rynku nieruchomości zaistniała potrzeba jego powstania. Często słyszymy, że pośrednik obrotu nieruchomościami to tylko osoba pokazująca nieruchomości.

Nic bardziej mylnego. Na barkach agenta i biura, które reprezentuje, spoczywa ogromna odpowiedzialność za bezpieczne przeprowadzenie transakcji.

Agent działa w imieniu klienta, i na jego korzyść tak, więc, jest osobą, której klient powierza nie tylko swoje pieniądze, ale którego klient musi darzyć swoim zaufaniem.

Agenci nieruchomości spotykają się, na co dzień z różnymi ludźmi i maja do czynienia z różnymi, czasem bardzo trudnymi sprawami.

To od ich wiedzy i doświadczenia zależy przebieg i powodzenie dokonywanych transakcji.

To długa droga często nie łatwa i pełna niespodzianek. Na zakup nieruchomości często przeznaczamy oszczędności całego życia lub zaciągamy kredyt na wiele lat. Czy warto, zatem ryzykować?

Wyobraźmy sobie, że zamierzasz sprzedać swoje mieszkanie lub dom.

Najpierw ustalasz wartość swojej własności, dzwoniąc do różnych agencji nieruchomości, lub właścicieli podobnych ofert.

Gdy znasz już przybliżoną wartość swojej nieruchomości, zamieszczasz kosztowne ogłoszenie w prasie, i czekasz. Jest kilka możliwych scenariuszy.

Zainteresowanie twoją oferta może być bardzo duże, ale nie przynieść oczekiwanych przez ciebie efektów. Powód jest prosty, oferta nie dotarła do właściwego klienta albo została mu przedstawiona w sposób nie prawidłowy.

Twoja oferta trafiła między tysiące innych anonsów prasowych i przestała być „wyjątkowa”.

Może się zdarzyć, że ktoś odpowie na twoje ogłoszenie i zechce obejrzeć twój dom lub mieszkanie.

Czy weźmiesz na siebie ryzyko wizyt anonimowych ludzi?

Czy jesteś do końca pewien, jakie są ich prawdziwe intencje?

Agent biura nieruchomości dobrze zna swoich klientów, zarówno kupujących,jak i sprzedających.

Zadaniem biura jest korzystne zbycie twojej nieruchomości, czyli: szybko i za atrakcyjną rynkowo cenę.

Aby osiągnąć ten cel trzeba położyć nacisk na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Jest to możliwe tylko przez bliską współpracę z pracownikiem biura.

Tylko działając wspólnie i w porozumieniu można doprowadzić do sukcesu transakcji.

Warunkiem naszej efektywności jest twoje zaufanie.

Pośrednik obrotu nieruchomościami nie tylko zna doskonale rynek nieruchomości, ale musi orientować się w przepisach prawa cywilnego i bankowego, aby odpowiednio i prawidłowo przygotować wszystkie dokumenty i przeprowadzić procedurę zakupu, sprzedaży bądź wynajmu.

Agent odgrywa rolę nie tylko opiekuna twojej transakcji, ale często pełni role doradcy finansowego.

Czasem przy pomocy pośrednika zupełnie zmienisz kierunek swoich poszukiwań i nieoczekiwanie inaczej lokujesz swoje pieniądze.

Znam z doświadczenia kilka takich przypadków, gdzie klient korzystając ze wskazówek i porad pośrednika, kupił nieruchomość taką, jakiej wcześniej w ogóle nie brał pod uwagę.

Dzięki wieloletniej pracy na rynku, pracownicy biura poznają nie tylko jego specyfikę, zmieniające się trendy, ale również oczekiwania klientów.

Korzystając z pośrednictwa biura ominie Cię stres i działanie po omacku.

Copyrights © HB Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone.