Umowa otwarta czy na wyłączność?

BYĆ MĄDRYM PRZED SZKODĄ??? 

Sprzedaż nieruchomości na wolnym rynku, bez udziału biura nieruchomości przy obecnej plątaninie ustaw, uchwał i zawoalowanych przepisów byłaby wręcz aktem desperacji klienta sprzedającego.

Mało realne i wręcz coraz rzadziej spotykane jest nabywanie nieruchomości bez udziału biura pośrednictwa.

Nabywca, chce mieć pewność, że jego pieniądze zostaną dobrze ulokowane a nieruchomość przez niego nabyta będzie wolna od wszelkich długów i obciążeń.

“Zadaniem pośredników w obrocie nieruchomościami jest dostarczenie informacji niezbędnych i wspomagających podjęcie optymalnych decyzji przez osoby reprezentujące podaż i popyt na rynku nieruchomości.”

Macie Państwo dwie możliwości: Podpisać umowę otwartą z kilkoma biurami - tu pewne jest, że wszystkie biura nieruchomości ograniczą się do anonsu prasowego (np. w lokalnej gazecie) w ogłoszeniach drobnych, który relatywnie jest najtańszy.

Efekt: – klient kupujący czytając kilka razy ogłoszenie dotyczące tej samej nieruchomości doszukiwać się będzie wad. Taka oferta budzi podejrzenie i przestaje być atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy a po dwóch tygodniach trafia ad acta w większości biur.

Klient winien mieć świadomość, że biuro nie zainwestuje własnych środków poza zwykłe minimum, nie zaangażuje wszystkich narzędzi i metod sprzedaży a przede wszystkim nie zagwarantuje klientowi odpowiedniej ceny.

Tak samo jak w życiu: ZNACIE PAŃSTWO SFORMUŁOWANIE   “ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA” ???

Zupełnym przeciwieństwem oferty otwartej jest oferta na wyłączność.

Klient u nas z pewnością może liczyć na uzyskanie właściwej ceny a świadomość, że wybrane biuro zrobi wszystko , aby doprowadzić do korzystnej i szybkiej sprzedaży pozwoli spokojnie oczekiwać na zakończenie transakcji.

Nie ma mowy tutaj o cudach, na to składać się będzie ciężka i wytężona praca wszystkich pracowników biura.

Korzyści płynące z umowy na wyłączność 

- to biuro ponosi ryzyko związane z kosztami reklamy nieruchomości we wszystkich mediach dostępnych na rynku, - to biuro zobowiązuje się zadbać i zgromadzić wszystkie dostępne informacje i dokumenty,- to pośrednik ma wytężać swój umysł przez 24 godziny na dobę, aby znaleźć odpowiedniego nabywcę i uzyskać właściwą cenę!.

I najważniejsze!!! 

Klient powinien spędzać swój wolny czas w przyjemny dla siebie sposób, poświęcając go rodzinie i dzieciom oddając swoje sprawy w ręce fachowców!!!

Za to wszystko przecież pośrednik otrzymuje swoją zapłatę. 

Po więcej informacji dotyczących korzyści płynących z podpisania umowy na wyłączność zapraszamy do biura na osobistą rozmowę. 

Copyrights © HB Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone.